Alabora Otel’de kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

AlaBora, Alaçatı’nın sakin çamlık bölgesinde kuş sesleri ile dolu yemyeşil bir parkın yanında, yel değirmenlerine 8-10 dakika yürüyüş mesafesinde ve park sorununun yaşanmadığı tarihi taş duvarları ile en güzel reprodüksiyon Alaçatı mimarisinin sunulduğu huzurlu atmosferi ile siz misafirlerini karşılıyor.

AlaBora Otel, Otelin şu anki konumunda yer alan babaannesin evinde çocukluğunu geçiren Barbaros Bilek’in titiz çalışması ile yeniden günümüze kazandırıldı.

AlaBora; isminin ilk kısmı Alaçatı’nın ‘Ala’ kısmından ve aynı  zamanda Fransızca ‘à la’  ’ya doğru anlamlarından, ikinci kısmı ise rüzgar tanrısı olan Boreas’ın günümüzdeki söylenişi olan Bora’dan alınarak oluşturuldu.

AlaBora’da her bir oda  ince bir zevkle dekore edildi. Misafirlerimizin rahat etmesine yönelik mobilyalar özenle seçildi. Otelimizde gülümseyerek uyanacağınız güne güzel bir kahvaltı ile merhaba deyin. Otel çevresinin sakin sokaklarında yürüyüş yapın, bisiklet sürün. Gününüzü ister Alaçatı Liman bölgesinde sörf yaparak; ister Çeşme – Alaçatı bölgesinin güzel koylarından birinde isterseniz de AlaBora’nın havuzunda serinleyerek geçirin. Keyfin ve lezzetin merkezi olan Alaçatı’nın o güzelim dar sokaklarında sosyal hareketliliğin içinde yer alın. AlaBora’da Alaçatı’nın güneşi gibi mutluluğu günboyu yüreğinizde hissedeceksiniz.

Siz misafirlerimizle tekrar buluşacağımız güne kadar hep sevgiyle sağlıkla kalın… Görüşmek üzere..

alabora_genel_tesis40
alabora_genel_tesis31
alabora_genel_tesis46